Hotel Dąbrowiak

41-303 Dąbrowa Górnicza, ul. Wybickiego 1 tel. 32-268-91-13; kom. 693-550-309

Atrakcje

 

Dąbrowa Górnicza to miejscowość słynąca z wielu atrakcji turystycznych. W wolnych chwilach można miło i przyjemnie spędzić czas.

 

Do atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Dąbrowy Górniczej zaliczyć możemy:

 

1. Park Wodny "Nemo" - największy park wodny w województwie śląskim. Położony jest

w parku miejskim im. gen. J. Hallera. Obejmuje swym zasięgiem około 5 ha powierzchni. Są to baseny kryte jak i odkryte (letnie i zimowy), oraz: sauny, solaria, kręgielnia, kawiarnie, bary, restauracje i dyskoteka. Kompleks rekreacyjno - sportowy urządzono w ten sposób, by zapewnić miłe spędzenie czasu dla gości we wszystkich kategoriach wiekowych.

 

2. Hala sportowa Dąbrowa Górnicza - najnowocześniejsza budowla tego typu w województwie śląskim. Hala przystosowana jest do rozgrywania meczy piłki siatkowej, ręcznej, koszykówki

i piłki nożnej halowej. Ponadto boiska przystosowane są do rozgrywania turniejów badmingtonowych i tenisowych. Wymiary kortów są największymi w terenie, jeżeli chodzi

o korty kryte. Możliwe jest także rozgrywanie turniejów sportów obronnych, takich jak: judo, karate czy zapasy.

 

3. Zbiorniki wodne Pogoria (I, II, III i IV) - kompleks zbiorników wodnych połączonych

z plażami, gdzie można miło spędzić czas. Na terenie zbiorników wodnych istnieja bardzo dobre warunki dla entuzjastów sportów wodnych takich jak np. żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo. Cały akwen jest objęty strefą ciszy, co dodatkowo wpływa na komfort wypoczywających turystów. Wokół zbiorników wodnych wybudowano utwardzone ścieżki rowerowe, dające możliwośc aktywnego wypoczynku.

Kontakt

Napisz do Nas
captcha
Przeładuj